Łowisko

Nasz 30 hektarowy zbiornik wodny, położony przy lesie, z dala od zabudowań i dróg publicznych, powstał w wyrobisku pokopalnianym, gdzie kruszywo wydobywane jest od 20 lat.

Ze względu na rosnące zainteresowanie wędkarzy naszą wodą, wyszliśmy naprzeciw pojawiającym się  potrzebom. W związku z tym w roku 2018 rozpoczęliśmy pierwszy etap inwestycji i oddaliśmy część zbiornika na użytek łowiska. Fakt, iż na naszej wodzie powstało łowisko karpiowe nie jest jednak przypadkowy. Od pierwszych dni wydobycia kruszywa szczególną uwagę przywiązujemy do ekologii i przeznaczenia tego terenu po zakończeniu eksploatacji. Wyeksploatowane tereny są od razu zalesiane, dzięki czemu w tym momencie możemy cieszyć się widokiem kilkumetrowych drzew okalających brzeg. Dbamy również o  jakość wody w powstającym akwenie, który od początku był zarybiany. Aby ryby mogły się prawidłowo rozwijać i rosnąć, zastosowano szereg rozwiązań, które miały znaczący wpływ na jakość wody. Pogłębiarka pływająca, służąca do wydobywania kruszywa z dna zbiornika, jak i cała linia sortująco płucząca, pracują na napędzie elektrycznym, dzięki czemu nie ma możliwości, aby do wody dostały się paliwa i inne substancje.

10 lat temu przy współpracy z zakładami rybackimi do zbiornika wpuściliśmy kilka ton karpi, których średnia waga wynosiła 13 kg. W tym momencie karp jest dominująca rybą, ale złowić u nas można również ponad 20 kg amury, szczupaki, sandacze, medalowe okonie i wiele innych gatunków.

Pragniemy stworzyć miejsce dla osób ceniących wyjątkowe walory otoczenia, łączące przyjemność z łowienia pięknych okazów, jak i komfortowe warunki, którymi mogło pochwalić się do tej pory niewiele łowisk w Polsce.

Na przełomie ostatnich lat przeprowadziliśmy wiele rozmów z profesjonalnymi wędkarzami, łowiącymi na terenie całej Europy. Zbieraliśmy informacje oraz wiedzę, która mamy nadzieję,  pomoże nam w budowaniu miejsca, do którego wędkarze będą chcieli wracać.

Fakt, w jaki powstał nasz zbiornik czyni z tego miejsca niezwykle interesujące i wymagające łowisko. Głębokość wody waha się tutaj od 3 do 16 metrów, a dno bogate jest w różnorodne półki i dołki, które z pewnością urozmaicą połowy.

Nasze ryby są w rewelacyjnej kondycji. Większość z nich jeszcze nigdy nie była na haku. Są waleczne i silne, z pewnością niejeden raz okażą się nie lada wyzwaniem dla wędkarzy.

O wyjątkowości tego miejsca świadczą nie tylko ryby i sam akwen. To również zaplecze jakie stworzyliśmy dla naszych gości. Wędkarze mają do dyspozycji wygodne domki umiejscowione na pomostach, przy których głębokość wody to minimum 3 metry. Każde stanowisko posiada dostęp do prądu oraz Wi-Fi. Domki wyposażone są we wszystkie niezbędne sprzęty, telewizor, czajnik czy małą lodówkę, która ochłodzi napoje w gorące dni, a także grzejnik, który ogrzeje w jesiennym czy nawet zimowym sezonie.  W domku znajdują się 3 łózka, dzięki czemu dobrzy znajomi mogą wybrać się na wspólne połowy. Nasze pomosty z domkami sprawdzą się rewelacyjnie także podczas pierwszych wspólnych połowów ojca z synem.  A jeśli ktoś zapragnie bardziej komfortowych warunków, będzie może zamieszkać w apartamencie z tarasem, który wychodzi na nasze łowisko, co zapewni niezapomniane widoki. Na nasz apartament składa się duży salon z sofami, telewizorem oraz aneksem kuchennym, łazienką i sypialnią. Został stworzony w ten sposób, aby czuła się w nim dobrze zarówno grupa wędkarzy, para, czy rodzina.

Do dyspozycji wszystkich naszych gości jest również rybaczówka z w pełni wyposażoną kuchnią, jadalnią z olbrzymim stołem przy którym można spędzić czas w miłym gronie. A jeśli pogoda dopisze, biesiadę można urządzić na świeżym powietrzu, przy specjalnie przygotowanym palenisku z rusztem, rożnem, siedziskami i ławami.

Zadbaliśmy również o zaplecze sanitarne. Każdy gość ma do dyspozycji łazienkę z umywalką, prysznicem oraz toaletami.

Do samego łowiska można dojechać naszą prywatną, asfaltową drogą, a auto pozostawić na zamykanym parkingu.